!Rejestracja Zamknieta!
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Odrzucono] Szybka akcja, krótka piłka [o punkcikach wysp itp.]
#1
Heart 
Dobra przy okazji, że dostałem ub, chciałbym napisać co sądzę o aktualnym systemie punktowania bloków. Zostały ostatnio znerfione niezbalansowane bloki, ale zostały stworzone nowe bloki, z których opłaca się budować. Doprowadzi to do powstania wysp z tych bloków i wrócimy do punktu wyjścia. Aby temu zapobiec, dbając o dobro graczy, chciałbym zaproponować uniwersalny przelicznik punktów za blok w formie pkt/$. Chodzi, o to, że dla każdego bloku można policzyć, ile kosztuje zdobycie jednego punktu używając go. Robi się to tak: oblicza się cenę zdobycia tego bloku, np. złoto około 50$ za sztabkę, czyli blok kosztuje nas 450$. Złoto jest punktowane po 5.7 pkt za blok, jeżeli podzielimy 450$ przez 5.7 otrzymamy ile kosztuje zdobycie 1pkt używając złota, jest to trochę ponad 80$. Używając tego sposobu jesteśmy w stanie obliczyć ile punktów powinen dawać każdy blok (bierzesz minimalną cenę jego zdobycia, za punkty tego bloku dajesz "x" i przyrównujesz to do uniwersalnej ceny za punkt. Moim zdanie minimalna cena za punkt powinna wynosić jakieś 60$ (zdobycie 1kk pkt. wyspy kosztuje w tym wypadku kosztuje 60kk to dość gruby hasj xD). Oczyiście nie zawsze możnaby się tego trzymać, np. przy jajach smoka, ale ogólnie ten system wprowadziłby bardzo dobra balans. Chętnie przeliczę wszystkie punkty bloków dla was za ub xD. 
Dobra drugą propozycją jest stworzenie drugiego, równoległego rankingu wysp, który doceniałby wartości artystyczne wysp. Mówię o stworzeniu rankingu najładnijeszych wysp, na które głosowaliby gracze co miesiąc. Mógłby on powstać na forum lub na stronie serwera. Byłoby to eleganckimi rozwiązaniem waszego problemu z kolcami Smile. Dobra to chyba tyle chcesz to banuj konto, ale post mógbyś zostawić, bo takie zmiany przydałby się, gracze mogliby się o nich wypowiedzieć.
Pozdrawiam
orkwich
#2
Ehm, unbana nie dostales na forum. Tylko niestety doszlo do uszkodzenia systemu i wszystko co bylo z ostatnich 3 miesiecy polecialo...

Jak chcesz niby ustawic, zeby wyspy oceniane byly pod @wyglad? Tego sie nie da zaprogramowac.....

A punktacja ta co jest, jest lepsza od tej starej.
[Obrazek: why.png]
#3
Te z ub to był żart wiem co się stało. Nie mówiłem, że punktacja nie jest lepsza, po prostu nie jest zbalansowana. Nie mówiłem też o automatycznym ocenianu wysp, tylko o automatycznym tworzeniu głosowania na najładniejszą wyspę i z wyników tworzenia rankingu.
#4
Co do twojego drugiego pomysłu to jestem na nie.
#5
Czemu podchodzicie tak negatywnie co do drugiego pomysłu tak negatywne? Przecież ranking na punkty zabija całą kreatywność, bo ludzie zamiast budować tak jak im się to podoba budują z bloków, które doprowadzą ich do wysokich miejsc w rankingu. Administracja w przebłysku geniuszu postanowiła zabronić kolców, i dobrze, ale wciąż nie ma czegoś, co będzie promowała wartości artystyczne wysp. Jakaś rywalizacja znaczenie wpłynęłaby na rozwój kulturalny serwera, przynajmniej moim zdaniem. To samo tyczy się innych przeliczników punktowych. w każdym razie, kolejny raz nic się prawdopodobnie nie zmieni, a jeżeli zmiana nastąpi to będzie to regres, a nie progres, może ewentualnie jakaś stagnacja, jak w przypadku zmian punktów.
Pozdrawiam
#6
Bardzo dobry pomysł
      Pomogłem? Zostaw Rep+
     
                          Pozdrawiam  Heart Fade  Heart
#7
Pozdrawiam system zaprezentowany przez gracza orkiwch w pierwszym pomyśle wydaję się idealny, a nowy jest lepszy tylko w mniemaniu moderacji i ich lizusów żadne logiczne argumenty nie przemawiają za nowym systemem. Jedynie no lepszy jest i tyle XD

Obecna administracja nie poddaję się żadnym słowom krytyki co moim zdaniem jest żałosne nawet nie próbują prowadzić dyskusji. Czy tak powinno się dbać o serwer. Przypomina mi to rządy autorytarne jakiegoś dyktatora choć mam nadzieję że ta postawa niezwłocznie się zmieni.
#8
Ten pomysł orkwicha z punktacja jest bardzo dobry jeśli Jeszcze by to obliczył i wstawił ss nowej punktacji według tych obliczeń to administracja nawet by nic nie musiała robić (jedynie się zgodzić i tylko podesłać gandzie aby on się zgodził) Ja Jestem za
      Pomogłem? Zostaw Rep+
     
                          Pozdrawiam  Heart Fade  Heart
#9
MlodszyBrat tak naprawde to ja spisywalem to, punktacja zostala podliczona pod wartosci blokow.
Czy ja jestem dyktatorem? Seryjnie bez przesady, gdybym byl to bym chyba wszystkich banowal.
[Obrazek: why.png]
#10
(01-23-2019, 07:35)ZetPe napisał(a): Aktualna punktacja jest dobra i nie trzeba już nic zmieniać

HURR DURR AKTUALNA PUKTACJA JEST JUŻ DOBRA!
-Dlaczego?
...... EROR BŁĄD W SYSTEMIE RETURN;
HURR DURR AKTUALNA PUNKTACJA JEST JUŻ DOBRA!
taki wygląd wasz


Skocz do:

Na temat Sky-Block.pl

Serwer z trybem wysp, ktory od 2012 jest zarzadzany przez doroslego wlasciciela. Brak u nas edycji sprawia, ze twoja wyspa az tak nie zniknie!

Oferujemy dostep uzytkownika z wersjami 1.7.x - 1.8.x! Tani sklep www, ogarnieta administracje jak i klimat!

            Przydatne linki

            Linki uzytkownika