!Rejestracja Zamknieta!
Ankieta: Czy odpowiada Ci ta propozycja?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
36.84%
7 36.84%
Nie
26.32%
5 26.32%
Tak, ale mam uwagi (komentarz)
31.58%
6 31.58%
Nie, ale mam propozycję w tym temacie (komentarz)
5.26%
1 5.26%
Razem 19 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ceny skóry - ujednolicenie
#1
Szanowni gracze!
W imieniu administracji serwera sky-block.pl chciałbym ogłosić co następuje:

      Wychodząc naprzeciw stabilizacji gospodarki serwera na poziomie aktualnie działającym na serwerze i wyrównanie szans graczy na serwerze, chciałbym narzucić wam wszystkim (tj. osobom posiadającym i planującym posiadanie zarabiarki na skórze) cenę skóry na poziomie:
Cena>=6000$/1000 szt.
      Oznacza to nie mniej i nie więcej, że cena skóry na każdej z zarabiarek nie może być niższa niż 6000$ za 1000 szt. skóry. Co daje 600$ za 100 sztuk. Stosunek zarobku właściciela do zarobku zarabiającego wyniesie nie mniej niż 60 do 40.

Jasnym dla mnie jest, że taka informacja rodzi pytania typu:
  • Dlaczego?!
  • Po co?!
  • Czemu ingerujesz w ceny?!

Otóż już tłumaczę. Po rozmowie z aktywnie uczestniczącymi w życiu serwera członkami administracji, uznaliśmy że odgórnie wychodząca od administracji propozycja tego typu pozytywnie wpłynie na sytuację pod względem ekonomii serwera.
Dlaczego?
Dlatego, że osoby posiadające na swoim stanie 200, 300 czy 400 spawnerów (jeśli są takowi) dążą do tego, by pozbywać się tak dużych ilości towaru. Ktoś kto wchodzi z nową krowiarką i zarabiarką ze 100 spawnerów ustawi cenę o 100$ niższą za 1000 sztuk i już gracze chętniej u niego zarabiają bo więcej. Więc ten bogatszy z większą ilością spawnerów ustawia cenę jeszcze niższą, żeby ściągnąć do siebie i opróżnić magazyny. I tak oto koło się zamyka i dążymy do niskich cen.
Po co?
Po to, aby uniknąć sytuacji jaka pojawiła się kiedyś przy potężnym rozroście gospodarki opartej na farmach kaktusów. Każdy chciał mieć więcej towaru, więc budował większą kaktusiarkę inwestując w nią kasę i czas. I tak oto jesteśmy w punkcie, w którym niektóre zarabiarki na kaktusach dają je nawet za darmo (wyspy w większości nieaktywne, ale starsi stażem gracze doskonale to pamiętają). Jako administracja odnosimy wrażenie, że to samo dążenie pojawia się od dłuższego czasu na skórze i chcemy temu zapobiec nim się stanie.
Czemu ingerujesz w ceny?!
Otóż ingerencja w pewne sprawy dotyczące całego serwera i wszystkich graczy uczestniczących w jego życiu czy czerpiących przyjemność z rozgrywki na nim jest obowiązkiem administracji. Czy to nadzór przestrzegania regulaminu, czy uniemożliwienie nadużywania pewnych rzeczy (jak niedawno nadmierne ilości AFK'ów jednego gracza) czy też zapobieganie wyzerowaniu gospodarki serwera, która w przypadku serwerów sky-block jest głównym filarem serwera. Chcielibyśmy, aby każdy z graczy miał podobne szanse rozwoju, tak jak pierwsi posiadający krowiarki musieli na nie zarobić w jakiś sposób, tak i chcielibyśmy by ten trud się opłacał właścicielom, a nie był niwelowany przez osoby, które w banalny sposób na pół darmej skórze uzyskują miliony i miliardy zamykając koło zaniżania cen źródła przychodu, a jednocześnie powodując wzrost cen wszelkich bloków i przedmiotów krążących między graczami na serwerze.

Krótki przykład. Wchodzi nowy gracz na serwer, wydobywa 100 cobble w 10 minut, sprzedaje je na /warp sklep. Co robi dalej? Pyta o najlepszy sposób na zarabianie. Ogłasza się gracz, który ma zarabianie na skórze po 3000$ za 1000 sztuk. Za godzinę, nowy gracz jest już nadzwyczaj bogaty, bo zarobił 2kk na skórze w moment. Chce rozbudować sobie wyspę. Ale nagle się okazuje, że każdy zarabia tylko na skórze, nikt nie zajmuje się blokami, beaconami, przepalaniem surowców i nagle nie ma skąd, ani jak rozbudować czy ozdobić swoją wyspę, a jak jest to jeden blok diax kosztuje 5 czy 6k sztuka, emeraldów nikt nie kopie bo długo i ciężko, więc kosztują 12k itd. itd. Mam nadzieję, że przyjmiecie to ciepło.

Drugą i oddzielną sprawą jest, że najlepszą opcją dla wszystkich właścicieli krowiarek+zarabiarek byłoby ustawienie cen skóry u wszystkich na tym samym poziomie =  każdy miałby tyle samo w stosunku do ilości spawnerów + niektórzy gracze upatrują sobie ulubione krowiarki, bo jest im najwygodniej, bo kolega, bo coś tam, więc myślę, że każdy by na tym skorzystał. Smile

Czas na wypowiedzenie się w temacie to dokładnie tydzień. Zamknięcie tematu i wejście w życie nastąpi 20.01.2021 o godzinie 12:00.

Dodatkowo z mojej strony proponuję, że za wypowiedzi znaczące, sensownie sformułowane i wpływające na proponowaną zmianę wręczę nagrody w postaci kilofów 4/4/4. Ilość ograniczona i tylko dla osób, które faktycznie wypowiedzą się składnie.



______________________________________________________________________________________________

Pomogłem? Daj Rep+

Keep calm or you will be punished.
#2
Tylko pytanie czy by każdy się dostosował do tego? Co ze starymi krowiarkami gdzie cena za skórę jest zaniżona strasznie? Będzie Ci ciężko to dopilnować, zaczną się przekręty i zrobią magazyny na uboczu i będą udostępniać taniej. Będą robić jak kiedyś lub nadal (nie wiem) i nie obrażając go Fade tzn. będą płacić za wykupywanie całego magazynu. Jestem za tym aby to wprowadzić ale podejrzewam, że dużo ludzi będzie robić przekręty a nie ubliżając nikomu to ta administracja aktywności najlepszej nie ma co się wiąże z łatwiejszymi przekrętami. Decyzja należy do was czyli Administracji. Osobiście jak wyżej wspomniałem jestem za tym, ale wprowadzić to z zasadami. Tyle z moich wypocin, pozdrawiam
#3
Witam jako właściciel 120 spawnerów jestem jak najbardziej ZA.

Temat od zawsze gnębiony na serwerze, a wszystko zaczęło się od kaktusów które upadły przez właśnie ludzi którzy mieli nadmiar towaru i ustawiali praktycznie za darmo ceny kaktusów(oczywiście to nie jedyny powód), najwidoczniej do tego samego chcą doprowadzić ludzie teraz. A ich jedynym argumentem jest to że mają za dużo towaru. Najbardziej mnie śmieszy fakt kiedy ktoś schodzi tak ceną skóry że na niej praktycznie nie zarabia, po co to robić?

Moja krowiarka moja sprawa ktoś by powiedział ale jak pojawia się temat rozwalonego rynku na serwerze to jest wielu do rozmowy ale jak wpadnie temat zaniżonych cen skóry to wiecznie ktoś ma wymówkę. Pozdrawiam!
#4
(01-13-2021, 13:54)Aiton3k napisał(a): Tylko pytanie czy by każdy się dostosował do tego? Co ze starymi krowiarkami gdzie cena za skórę jest zaniżona strasznie? Będzie Ci ciężko to dopilnować, zaczną się przekręty i zrobią magazyny na uboczu i będą udostępniać taniej. Będą robić jak kiedyś lub nadal (nie wiem) i nie obrażając go Fade tzn. będą płacić za wykupywanie całego magazynu. Jestem za tym aby to wprowadzić ale podejrzewam, że dużo ludzi będzie robić przekręty a nie ubliżając nikomu to ta administracja aktywności najlepszej nie ma co się wiąże z łatwiejszymi przekrętami. Decyzja należy do was czyli Administracji. Osobiście jak wyżej wspomniałem jestem za tym, ale wprowadzić to z zasadami. Tyle z moich wypocin, pozdrawiam

Jestem świadom tego, że ludzie dopłacają innym za kupowanie. Jestem też świadom tego, że głównie robi to Fade i nie ma tu na celu ubliżenie nikomu za nic, ale wytknięcie takich problemów, które później rodzą na serwerze takie, a nie inne postępowanie. Chciałbym to maksymalnie ograniczyć. Administracyjne problemy też stopniowo poszukamy rozwiązania.

Póki co zajmijmy się dyskusją na ten temat. Masz jakąś propozycję z zasadami? Bo moja propozycja to bez względna obecność cen na tabliczkach za skórę w wysokości odpowiadającej powyższemu. I tutaj wchodzi zbiorowa odpowiedzialność, by jedni drugich pilnowali i w pewnym momencie myślę, że to się unormuje. Pytanie co myślisz o zasadach, bądź co powinna zrobić w twojej opinii administracja z takim delikwentem. Pełna dowolność propozycji, cokolwiek sobie zamarzysz, spróbujemy to przekuć w rzecz wykonalną.

(01-13-2021, 14:03)Zackiee napisał(a): Witam jako właściciel 120 spawnerów jestem jak najbardziej ZA.

Temat od zawsze gnębiony na serwerze, a wszystko zaczęło się od kaktusów które upadły przez właśnie ludzi którzy mieli nadmiar towaru i ustawiali praktycznie za darmo ceny kaktusów(oczywiście to nie jedyny powód), najwidoczniej do tego samego chcą doprowadzić ludzie teraz. A ich jedynym argumentem jest to że mają za dużo towaru. Najbardziej mnie śmieszy fakt kiedy ktoś schodzi tak ceną skóry że na niej praktycznie nie zarabia, po co to robić?

Moja krowiarka moja sprawa ktoś by powiedział ale jak pojawia się temat rozwalonego rynku na serwerze to jest wielu do rozmowy ale jak wpadnie temat zaniżonych cen skóry to wiecznie ktoś ma wymówkę. Pozdrawiam!

Rozumiem twoją opinię, a czy masz jakąś propozycję prócz tego co ja napisałem? A może coś w odniesieniu do tego co napisał Aiton3k wpada Ci do głowy?
______________________________________________________________________________________________

Pomogłem? Daj Rep+

Keep calm or you will be punished.
#5
Zdecydowanie PRZECIW. Każdy gracz powinien mieć wybór ustalenia cen swoich produktów, na dodatek nie spotkałem sie jeszcze z sytuacją na serwerze gdzie gracz ustawia skore po np. 12k (jesli dobrze pamietam Sugarito tyle kiedys mial) a ktoś obniża cenę żeby go pobić i zwiększyć popyt, jak jest to podane wyzej. Wiem że są osoby posiadające skórę po 6k/2200 ale to już jest ich problem, jest to bez sensu ponieważ na krowiarce zarabia więcej strona kupująca niż osoby które zbierały na spawnery, bądź nawet zapłaciły za nie pieniedzmi na www. To jest interes każdego aby ustawić ceny tak aby przyciągać klientów i jednocześnie mieć z tego zysk, nie tylko na krowiarkach. Powiedzmy że ktoś ma skórę po 6k (nawet nie powiedzmy bo niektore osoby maja). Jest dużo osób które mają trzcinę w cenie 250 - 500/2200. Zysk z trzciny U KOGOS = 6k. Zysk z naszej KROWIARKI = 6k. Takim osobom się to nie opłaca, oczywiście przyciągnie to graczy, ale przędzej czy później jesli osoba nie odejdzie z serwera  zauważy że to bezsens i zmieni cene chociazby o 4-5k. Zakończę tak, jak już mówiłem: TO JEST W KAŻDEGO INTERESIE ABY USTAWIĆ OPTYMALNĄ DLA OBU STRON CENĘ SKÓRY.

PRZECIW
Pomogłem - Daj rep + // Gra od 2020//
#6
Takowe zasady jak powstaną mogą zostać zapisane w regulaminie. Tak jak napisałeś wszędzie jednakowa cena na tabliczkach, zbiorowa odpowiedzialność. To co mi do głowy przychodzi to jeszcze zakaz otwierania pobocznych magazynów po niższej cenie. A delikwentami którzy nie będą tego przestrzegać może zakaz tworzenia zarabiania na skórce? Ewentualnie ban określony czasowo np. 7 dni jeżeli by nie zmienił ceny podwojona kara.
#7
(01-13-2021, 14:23)Lolek00709 napisał(a): Zdecydowanie PRZECIW. Każdy gracz powinien mieć wybór ustalenia cen swoich produktów, na dodatek nie spotkałem sie jeszcze z sytuacją na serwerze gdzie gracz ustawia skore po np. 12k (jesli dobrze pamietam Sugarito tyle kiedys mial) a ktoś obniża cenę żeby go pobić i zwiększyć popyt, jak jest to podane wyzej. Wiem że są osoby posiadające skórę po 6k/2200 ale to już jest ich problem, jest to bez sensu ponieważ na krowiarce zarabia więcej strona kupująca niż osoby które zbierały na spawnery, bądź nawet zapłaciły za nie pieniedzmi na www. To jest interes każdego aby ustawić ceny tak aby przyciągać klientów i jednocześnie mieć z tego zysk, nie tylko na krowiarkach. Powiedzmy że ktoś ma skórę po 6k (nawet nie powiedzmy bo niektore osoby maja). Jest dużo osób które mają trzcinę w cenie 250 - 500/2200. Zysk z trzciny U KOGOS = 6k. Zysk z naszej KROWIARKI = 6k. Takim osobom się to nie opłaca, oczywiście przyciągnie to graczy, ale przędzej czy później jesli osoba nie odejdzie z serwera  zauważy że to bezsens i zmieni cene chociazby o 4-5k. Zakończę tak, jak już mówiłem: TO JEST W KAŻDEGO INTERESIE ABY USTAWIĆ OPTYMALNĄ DLA OBU STRON CENĘ SKÓRY.

PRZECIW

Nie spotkałem się z ceną 6k/2200, tym bardziej na skórze,możesz mi napisać priv na discordzie lub nawet tu na forum kto ma aż tak radykalnie niską cenę? :O

A nie uważasz, że fajnie dla serwera i osób które wypracowały sobie te spawnery (lub wydały realną kasę w dużych ilościach) jest, aby nikt im nie zmniejszał zysku narzucając bardzo niską cenę np. bo on tu już nie gra, a afka stawia bo i tak ma kompa online 24/7 i chce po prostu robić innym na złość. Załóżmy taką hipotetyczną sytuację.

Z trzciną masz 100% rację, ale zarabiarka jest otwierana po to, by posiadający ją gracz mógł bezczynnie uzyskiwać pasywny dochód, więc porównanie, że ktoś z zarabiarki zyskuje 6k sprzedając po tyle 2200 skóry, a zarabiając u kogoś muszą się jednak napracować.

Oczywiście, nie próbuję wymusić zmiany zdania, chciałbym racjonalnej dyskusji, więc zapytam jeszcze.

Jak myślisz, załóżmy taką sytuację. Mam 500 spawnerów, rozrzucone po powiedzmy nawet 5 wyspach czy coś. Moja cena za skórę to 4k za 1000 skóry, czyli 8,8k za 2200 skóry. Dzięki tak niskiej cenie, bo nikt inny nie ma tak niskiej i takiej ilości skóry jak ja, wszyscy zarabiają tylko u mnie i codziennie cały "urobek" mi się sprzedaje. Załóżmy, że z 500 spawnerów jest tego .... 1000 kursów dziennie sprzedając po 2200 skóry.
Czyli dziennie zarabiam 8,8kk z tak niskiej ceny skóry i jestem jedynym który zarabia, nikt inny nie zarabia.
Teraz weźmy do tego drugą osobę na serwerze, która ma zaledwie 100 spawnerów i produkuje dziennie 200 kursów po 2200 skóry, ale ma cenę 14k za 2200 skóry. O ile by wszystko sprzedał, to zarobi dziennie 2,8kk. Ale dzięki takiemu inteligentowi, który ceną wygenerował, że ludzie na tych 1000 kursach nie mają czasu na inne zarabiarki, nie opłaca im się na inne zarabiarki i nie ma tak wielu graczy, by wykupić z innych. Sprawił nagle, że zaniżając cenę na CAŁYM SERWERZE zmonopolizował skórę.

Oczywiście, dając cenę taką jak mają wszyscy, mógłbym mając 500 spawnerów zarobić więcej niż inni, ale wtedy gracze zarabiali by u każdego w mniejszym lub większym stopniu, a nie tylko u mnie i ostatecznie mogłoby się okazać, że magazyny wiecznie pełne, sprzedaje mało i zarabiam 1kk dziennie jak każdy inny na serwerze, zamiast moich kochanych 8,8kk które zrujnowało krowiarki innych.

Co o tym sądzisz? Propozycja od nas wynika z tego, żeby ustalić dolny pułap by każdemu się opłacało (ten co się napracował na krowiarkę, zarabiał więcej) ale uniemożliwić ustawienie niższej ceny, pozostawiając wolność ceny pomiędzy 6 a 10k za 1000 sztuk skóry. Obecnie i tak większość serwera ma ceny powyżej 6k, ale są osoby które miały zamysły robienia po 3k czy po 4k i co jakiś czas wypływają tacy agenci. Chcemy siebie (również tu gramy) i was przed tym uchronić.
______________________________________________________________________________________________

Pomogłem? Daj Rep+

Keep calm or you will be punished.
#8
Bez sensu ingerować w to, co zostało zniszczone już pare lat temu kto za ile sprzedaje tę skórę etc.

Dlaczego?
Dodanie opcji, jaką jest kupno pieniędzy za realne pieniądze. Ludzie aktualnie mają wszystko i im się to nudzi i odchodzą z serwera a nowych graczy jest i tak coraz mniej, bo nie mają pola przebicia gdyby chcieli znaczyć coś na tym serwerze bez gotówki realnej nie da rady aktualnie czegoś stworzyć chyba że jesteś maszyna i 24/7 zarabiasz na skórze.

Moja sugestia prywatna.
Jako stary wyjadacz tego oto serwera twierdze, że nic i tak tego nie naprawi żadne ingerowanie w gospodarkę bo ona jest doszczętnie zniszczona. Czas chyba wyjść poza schemat jednej edycji zamknąć ten rozdział dać ludziom drugą, trzecią, dziesiątą... szanse poprzez odbanowanie użytkowników którzy nie używali wspomagaczy do rozgrywki przygotować porządną aktualizacje która zmieniła by rozgrywkę o 360 stopni i rozpocząć drugą edycje oto tego serwera jeśli Gandaflux nie ma czasu to niech poszuka może ktoś będzie chętny do pomocy przy oskryptowaniu. Ale i tak to nie przejdzie i spotka się to z hejtem bo ludzie potracą swoje majątki w gierce komputerowej ale trzeba pamiętać że to są TYLKO piksele których nie przeniesiesz do realnego życia.
Muaaaaaaaaaaaaa  Heart
#9
Witam wszystkich tu zgromadzonych, rowniez pragne zabrac stanowisko w owej sytuacji.

W mej czuprynie zrodzil sie pomysl aby wesprzec mniejsze przedsiebiorstwa ktore probuja sie jeszcze dorobic. Hipotetycznie zalozmy ze minimalna cena skorki na serwerze bedzie prog 6000$/1000szt ALE tylko dla osob rozkrecajacyh dzialanosc. Moja sugestia jest aby zrobic pułap cen wzgledem ilosci spawnerow; im mniej krowek tym mniejsza mozesz miec cene (oczywiscie zachowujac zdrowy rozsadek).

Przypuscmy, ze:
1-50 krow 6000$/1000
50-80/90 krow 6250$/1000
80/90+ krow 6500$/1000

Bowiem jesli cena dla kazdego bedzie jednolita, osoby zaczynajace skorkowa przygode zostana zmiecione z planszy przez konkurencje.

Podaz ze strony osoby bedacej w posiadaniu 40 spawnerow jest co najmniej licha wiec duzych rezerw owy gracz nie zapewni, tudziez nie odetnie to zarobku wiekszym przedsiebiorcom. Zdaje sobie sprawe, ze bardziej oplaca sie na takim etapie samemu dygac ze swoim wlasnym towarem, aczkolwiek wydaje mi sie ze nie kazdy moze miec na to czas. W tym momencie z pomoca przychodzi minimalnie mniejsza cena skory powodujaca ze przyjdzie paru gagatkow, pofruwa kilka razy i mimo wszystko bedzie zmuszona isc do osob z wieksza iloscia spawnerow&skory; tak jak wspomnialem wczesniej nie pozbawiajac ich jakiegokolwiek popytu.

Niektorzy powiedza ze mozna stworzyc 4 wyspy i na kazdej rozstawic 50 spawnerow. Owszem mozna, ale podaz jaka zapewni ten myk garncarski neguje caly sens tego posuniecia. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze przyjemniej jest kupic 2200szt/klikniecie czego nie beda w stanie zapewnic takie cwaniaczki z czteroma wyspami. Norma w ich zarabiarkach bedzie 700szt/klikniecie spowodowane czestymi wizytami graczy chcacych zarobic i prawdopodobnie w polowie pustymi skrzyniami. Na dluzsza mete kupowanie skory po 700 sztuk/klikniecie jest frustrujace oraz zniechecajace.

Na sam koniec rodzi sie pytanie: "jak sprawdzic czy cena u gracza odpowiada jego ilosci krowek?"
Osobiscie nie mam pojecia.

Tyle ode mnie,
Klaniam sie nisko, az po same kule :---D.
#10
(01-13-2021, 20:36)nik0 napisał(a): Moja sugestia jest aby zrobic pułap cen wzgledem ilosci spawnerow; im mniej krowek tym mniejsza mozesz miec cene (oczywiscie zachowujac zdrowy rozsadek).


Na sam koniec rodzi sie pytanie: "jak sprawdzic czy cena u gracza odpowiada jego ilosci krowek?"
Osobiscie nie mam pojecia.

jak najbardziej jestem za ujednoliceniem tej ceny bo inaczej cala ekonomie za przeproszeniem szlag trafi, ale tak jak mowi nik0 nowi gracze (ktorych zreszta jest malo) zostana zjedzeni przez monopol kilku graczy ktorzy maja 100+ spawnerow oczywiscie moga zarabiac sami u siebie na skorze przy malej ilosci spawnerow i to tez jest jakies rozwiazanie. nie jestem pewny tylko czy na dluzsza mete dadza rade utrzymac balans miedzy zarabianiem i powiekszaniem zarabiania a reklama i iloscia skory w skrzyniach bo wiecznie "puste półki" beda zniechecac do odwiedzania i probowania "moze tym razem uda sie napelnic cale eq"  i tez nie mam pojecia jak to sprawdzac i weryfikowac wszystko
ale sam pomysl jak najbardziej na plus


Skocz do:

Na temat Sky-Block.pl

Serwer z trybem wysp, ktory od 2012 jest zarzadzany przez doroslego wlasciciela. Brak u nas edycji sprawia, ze twoja wyspa az tak nie zniknie!

Oferujemy dostep uzytkownika z wersjami 1.7.x - 1.8.x! Tani sklep www, ogarnieta administracje jak i klimat!

            Przydatne linki

            Linki uzytkownika