!Rejestracja Zamknieta!
Ankieta: Czy odpowiada Ci ta propozycja?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
36.84%
7 36.84%
Nie
26.32%
5 26.32%
Tak, ale mam uwagi (komentarz)
31.58%
6 31.58%
Nie, ale mam propozycję w tym temacie (komentarz)
5.26%
1 5.26%
Razem 19 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ceny skóry - ujednolicenie
#11
Jeżeli już chcecie robić jakiś balans i ekonomie to proponuje też zahaczyć temat o cenę kaktusów, dyń bo to też kiedyś dosyć popularne sposoby zarabiania.Biorąc pod uwagę, że balans kaktusów dyń by trochę podrósł (oczywiście zachowując rozsądek) to może ktoś by znów wrócił tez do kaktusiarki, a nie tylko do robienia wyspy farmieniu pieniążków i zbieraniu spawnerów krów.Nakazując ceny z góry skóry nadal nic się zbytnio nie zmieni bo problemem nie jest samo obniżanie, a ilość graczy grających.Nie ma graczy nie ma popytu tak jak w rzeczywistości.Reasumując przez kilka dni będzie to jakaś zmiana potem będzie to samo czyli ilość nowych graczy to jak wygrać w lotka.Potrzebny jest gandaflux, który ma totalnie gdzieś ten server i to jest największym problemem bo wystarczyłoby żeby zaczął współpracować z którymkolwiek moderatorem, który ma jakiekolwiek pojęcie na temat pluginów i skryptowaniu, ale to raczej temat rzeka więc zmiana niby spoko, ale tak na prawdę nic to zbytnio nie zmieni bo zamiast skóry wystrzelą ceny innych rzeczy podejrzewam.
[Obrazek: iy0btYW.png]
#12
Jestem za tym pomysłem, ale uważam że cena minimalna skóra powinna być 6500 za 1000 sztuk skóry. Cena skóry powinna być wyższa z tego względu że dużo graczy miała cenę skóry po 5000 za 1000 sztuk, a nawet zdażało się, że ludzie mieli po 4000 za 1000 sztuk.
#13
Witam moim zdaniem ceny w skupie powinny ulec zmianie na niższe ten zabieg obniżenia cen np kaktusów , skóry , dyń itp strasznie pomógł by serwerowi ponieważ aktualnie dużej liczbie osób po prostu nie chce się grać ponieważ przez to iż jest np . skóra na której zarabia się 100k w niecałe 5 min, przez co wyspy graczy są już tak wysoko punktowane itp . Dlatego osobą które zaczynają albo się odechciewa od razu albo pracują 24/h . Z tego powodu też może wynikać niższy wynik graczy ostatnio . Moim zdaniem nakaz zmiany cen u graczy nie ma żadnego sensu ponieważ i tak połowa tego przestrzegać nie będzie a wiadomo że administracja nie będzie za nikim latać . Dodatkowo wiem że to nie temat bieżący ale przydało by się zmienić minimalną  liczbę gracy na event ponieważ aktualnie eventy nie działają a to zawsze było fajne urozmaicenie .
#14
(01-16-2021, 13:52)Bartekosw napisał(a): Witam moim zdaniem ceny w skupie powinny ulec zmianie na niższe ten zabieg obniżenia cen np kaktusów , skóry , dyń itp strasznie pomógł by serwerowi ponieważ aktualnie dużej liczbie osób po prostu nie chce się grać ponieważ przez to iż jest np . skóra na której zarabia się 100k w niecałe 5 min, przez co wyspy graczy są już tak wysoko punktowane itp . Dlatego osobą które zaczynają albo się odechciewa od razu albo pracują 24/h . Z tego powodu też może wynikać niższy wynik graczy ostatnio . Moim zdaniem nakaz zmiany cen u graczy nie ma żadnego sensu ponieważ i tak połowa tego przestrzegać nie będzie a wiadomo że administracja nie będzie za nikim latać . Dodatkowo wiem że to nie temat bieżący ale przydało by się zmienić minimalną  liczbę gracy na event ponieważ aktualnie eventy nie działają a to zawsze było fajne urozmaicenie .

Podpisuje się pod tą propozycją, najmądrzejsza wypowiedź ze wszystkich.  Ale i tak dorzucę swoją opinię :
Cena skupu skóry nigdy nie zmalała w przeciwieństwie do kaktusów/dyń/trzciny może pora zejść na ziemię i coś z tym zrobić. Dużo graczy odeszło bo pojawiły się krowiarki a kaktusiarki stały się totalnie bezużyteczne co spowodowało upadek serwera (tylko same afki max 6 osób) teraz sytuacja się poprawia. Dużo osób nie chce inwestować realej kasy w gry dlatego nowi gracze nie mają żadnej szansy się wybić bez PLNów. 
Co do ustalania cen każdy ma prawo ustawić taką cenę jaka mu się podoba to tak samo jak byście mi kazali zmniejszać (albo innym zwiększać) ceny w sklepie bo mam zadrogo. 
PS. Visus19 czemu w swoim poście piszesz ze bloki diax to już 5-6k $ a emeraldy po 12k $ ?
Pomogłem zostaw reputacja +1
Takie małe coś a cieszy  Big Grin
Sklep + skup = /is visit tomaszek123321
Czynne offline!!!
#15
Zdecydowanie Za!

- Ujednolicenie cen skory u graczy to na pewno dobry pomysl, ale moim zdaniem to zdecydowanie za malo by naprawic owczesna sytuacje panujaca na serwerze. Powinno byc duzo wiecej opcji, jesli chodzi o zarobek, a aktualnie nie oplaca sie nic innego niz skora. Ja osobiscie jestem fanem zarabiarek typu kaktusiarka, trzciniarka czy dyniarka, od zawsze kojarzylo mi sie to ze SkyBlock'iem, teraz to strata czasu, to samo ze sklepem, oplacac sie oplaca, ale co z tego jesli latajac ze skora u kogos po 3-4k/2300 mozna zarobic x tyle w duzo mniejszym czasie i nakladnie pracy. Ciezko bedzie z tego wybrnac bo kazde rozwiazanie kogos dotknie. Pozdrawiam.
#16
(01-17-2021, 14:40)tomaszek123321 napisał(a): Co do ustalania cen każdy ma prawo ustawić taką cenę jaka mu się podoba to tak samo jak byście mi kazali zmniejszać (albo innym zwiększać) ceny w sklepie bo mam zadrogo. 

To sam pisałem w moim poście ale jeszcze dopisze, że równie dobrze znajdziemy w większości sklepów na serwerze np. bloki diax. Skoro ma je dużo osób to też ustawmy jakieś minimum, najlepiej na wszystko dać minimum i nie pozwolić robić taniej skóry, tanich diaxów, taniego zlota, taniego cobbla itp. . A i chciałbym się dowiedzieć czemu np. nie zrobimy nic z kaktusami ? Starzy gracze mają te zarabiarki i każdy ma je gdzieś i będzie miał do momentu kiedy nie podwyższymy ceny kaktusów, bo na pewno NIE POMOŻE PODWYŻSZENIE CENY SKÓRY, bo cena musiałaby wzrosnąć do... 19,000. A kaktusy wystarczyłoby dać może, 4-5k za 2200 w skupie i byłaby równowaga. Wszystko skupia się na skórze bo jest najpopularniejsza, ale inne zarabiarki też istnieją.
Pomogłem - Daj rep + // Gra od 2020//
#17
Według mnie jedyna opcja aby utrzymac "ekonomie" jest zmniejszenie ceny skupu skóry na spawnie, ale wiadome to się nie stanie.
Jeśli cena skóry zostanie ujednolicona wtedy gracze którzy będą chcieli zarobić będą szli do osoby ktora ma pełną skórę lub do osoby którą lubi nie będą się kierowali ceną tak jak w obecnym czasie.
Nie ma sensu wprowadzać że jeśli ktoś ma 50spawnerow lub mniej inna cenę niż ten kto ma więcej niż 100spawnerow dlatego że niektore osoby będą wolały poczekać aż osobie ktora ma tańszą skórę(z 50spawnerami) napełni się znowu i osoby które mają dużo spawnerów dalej będą miały pełne magazyny skóry. Aby polepszyć ekonomię i zachęcić nowych graczy do zostania na dłużej trzeba by było zwiększyć opłacalność kaktusow/trzciny/dyni itp. aby taki nowy gracz który dopiero pierwszy raz wszedł na serwer mógł zacząć zarabiać też na otwarciu swojego  zarabiania na wyspie bez wydawania realnych pieniędzy. Trzeba na serwerze zadbać o to aby było jak najwięcej nowych graczy ponieważ to oni głównie zarabiają i wykupują osobom z krowiarkami skórę.
Naprawić ekonomię można jeszcze poprzez zbalansowanie zarobków na serwerze, czyli aby zarabiający na skórze zarabiali porównywalne kwoty do osób które mają sklepy lub zarabiania na trzcinie kaktusach lub dyniach. Teraz jest duża przepaść między osobami które zarabiają na skorze a osobami które zarabiają na sklepie. Posiadam sklep i widzę bardzo dużą różnicę między zarobkiem jaki mam ze sklepu a jaki ze skóry. Utrzymanie sklepu wymaga większego poświęcenia czasu aby uzupełnić towar a przychody ze sklepu są dosyć małe w porównaniu ze skórą do której wystarczy zrobić krowiarke i stać AFK a przychody są  kilka razy większe dobrze by bylo aby trochę zbalansować i zwiększyć opłacalność sklepu i innych zarabiarek a zmniejszyć opłacalność skóry.
Kolejna sprawą jest to że trzeba będzie dodać to do regulaminu lub jakoś inaczej wprowadzić na serwer aby nie było jak ostatnio że cena skóry utrzymała się około 2 miesiące a potem sie zaczęło to samo co wcześniej czyli obniżanie cen aby sie pozbyc skóry. Według mnie jeśli ktoś nie będzie przestrzegał tego i będzie zaniżał cenę powinien mieć 3 dni na zmianę tabliczek i warna. Jeśli by nie zmienił to ban na 7 dni chyba ze po banie dalej by ta osoba nie zmieniła to dłuższy ban.
#18
moim zdaniem administracja powinna pilnować porządku na serwerze a nie ingerować w ceny czyjeś ponieważ jakby nie patrzeć nie ty visusku zarabiałeś na np. 300 spawnerów fada wiec dla czego miał byś ingerować w jego cenę/zarabianie/wyspę moim zdaniem każdy powinien mieć prawo do wyboru własnej ceny a nie żeby administracja która jest od pilnowania porządku ingerowała w ceny skóry

(01-18-2021, 11:53)Fade napisał(a): Według mnie jedyna opcja aby utrzymac "ekonomie" jest zmniejszenie ceny skupu skóry na spawnie, ale wiadome to się nie stanie.
Jeśli cena skóry zostanie ujednolicona wtedy gracze którzy będą chcieli zarobić będą szli do osoby ktora ma pełną skórę lub do osoby którą lubi nie będą się kierowali ceną tak jak w obecnym czasie.
Nie ma sensu wprowadzać że jeśli ktoś ma 50spawnerow lub mniej inna cenę niż ten kto ma więcej niż 100spawnerow dlatego że niektore osoby będą wolały poczekać aż osobie ktora ma tańszą skórę(z 50spawnerami) napełni się znowu i osoby które mają dużo spawnerów dalej będą miały pełne magazyny skóry. Aby polepszyć ekonomię i zachęcić nowych graczy do zostania na dłużej trzeba by było zwiększyć opłacalność kaktusow/trzciny/dyni itp. aby taki nowy gracz który dopiero pierwszy raz wszedł na serwer mógł zacząć zarabiać też na otwarciu swojego  zarabiania na wyspie bez wydawania realnych pieniędzy. Trzeba na serwerze zadbać o to aby było jak najwięcej nowych graczy ponieważ to oni głównie zarabiają i wykupują osobom z krowiarkami skórę.
Naprawić ekonomię można jeszcze poprzez zbalansowanie zarobków na serwerze, czyli aby zarabiający na skórze zarabiali porównywalne kwoty do osób które mają sklepy lub zarabiania na trzcinie kaktusach lub dyniach. Teraz jest duża przepaść między osobami które zarabiają na skorze a osobami które zarabiają na sklepie. Posiadam sklep i widzę bardzo dużą różnicę między zarobkiem jaki mam ze sklepu a jaki ze skóry. Utrzymanie sklepu wymaga większego poświęcenia czasu aby uzupełnić towar a przychody ze sklepu są dosyć małe w porównaniu ze skórą do której wystarczy zrobić krowiarke i stać AFK a przychody są  kilka razy większe dobrze by bylo aby trochę zbalansować i zwiększyć opłacalność sklepu i innych zarabiarek a zmniejszyć opłacalność skóry.
Kolejna sprawą jest to że trzeba będzie dodać to do regulaminu lub jakoś inaczej wprowadzić na serwer aby nie było jak ostatnio że cena skóry utrzymała się około 2 miesiące a potem sie zaczęło to samo co wcześniej czyli obniżanie cen aby sie pozbyc skóry. Według mnie jeśli ktoś nie będzie przestrzegał tego i będzie zaniżał cenę powinien mieć 3 dni na zmianę tabliczek i warna. Jeśli by nie zmienił to ban na 7 dni chyba ze po banie dalej by ta osoba nie zmieniła to dłuższy ban.

Jestem za co jakby zwiększyć wydajność innych zarabiarek a nie żeby na serwerze oczkiem do zarabiania była tylko skóra ponieważ nowy gracz od tak nie wyłoży ci 180kk na krowiarke lecz na kaktusy wyda 10-20kk i już będzie zarabiał niech administracja zastanowi się nad podwyzszeniem cen kaktusów dyń oraz trzciny

(01-14-2021, 03:11)Rezaka napisał(a): Jeżeli już chcecie robić jakiś balans i ekonomie to proponuje też zahaczyć temat o cenę kaktusów, dyń bo to też kiedyś dosyć popularne sposoby zarabiania.Biorąc pod uwagę, że balans kaktusów dyń by trochę podrósł (oczywiście zachowując rozsądek) to może ktoś by znów wrócił tez do kaktusiarki, a nie tylko do robienia wyspy farmieniu pieniążków i zbieraniu spawnerów krów.Nakazując ceny z góry skóry nadal nic się zbytnio nie zmieni bo problemem nie jest samo obniżanie, a ilość graczy grających.Nie ma graczy nie ma popytu tak jak w rzeczywistości.Reasumując przez kilka dni będzie to jakaś zmiana potem będzie to samo czyli ilość nowych graczy to jak wygrać w lotka.Potrzebny jest gandaflux, który ma totalnie gdzieś ten server i to jest największym problemem bo wystarczyłoby żeby zaczął współpracować z którymkolwiek moderatorem, który ma jakiekolwiek pojęcie na temat pluginów i skryptowaniu, ale to raczej temat rzeka więc zmiana niby spoko, ale tak na prawdę nic to zbytnio nie zmieni bo zamiast skóry wystrzelą ceny innych rzeczy podejrzewam.

Dokładnie ożywcie inne zarabiarki typu dyniarki kaktusiarki trzciniarki a nie tylko krowiarka KROWIARKA KROWIARKA już sie rzygać chcę tymi krowami  Big Grin Big Grin

(01-14-2021, 16:33)adasiek40 napisał(a): Jestem za tym pomysłem, ale uważam że cena minimalna skóra powinna być 6500 za 1000 sztuk skóry. Cena skóry powinna być wyższa z tego względu że dużo graczy miała cenę skóry po 5000 za 1000 sztuk, a nawet zdażało się, że ludzie mieli po 4000 za 1000 sztuOdrazu
Od razu minimalną cenę skóry dajcie 8k a jak nie to dawajcie permy to ze wejdzie takie coś nie zmieni ekonomi serwera zwiększcie ceny kaktusów a nie ustalajcie ludziom ceny skóry
#19
1. Terra, zachowaj kulturę wypowiedzi, bo na tą chwilę próbujesz się unosić, a jak administracja pilnuje porządku na serwerze to płaczesz, że cię ukarała i jakie to bezprawie i samowola. Nie, nie ja zarobiłem na spawnery Fade. Ale on też na nie zarobił tylko na początku, gram tu bez przerw od ponad roku i nie widziałem go jeszcze, żeby zarabiał samodzielnie. I nie zamierzam mu zabronić zarabiać, tylko ujednolicić to każdemu obecnemu na serwerze.

2. Tomaszek, pisałem na przykładzie, że zbijając ceny w zarabiarkach dajemy duże ilości kasy nowym i ceny produktów będą rosły w górę, aż osiągną takie ceny jak podałem lub wyższe/niższe, nie jestem w stanie tego w 100% przewidzieć. To tylko przykład.

3. Fade - super, że się wypowiadasz jak to źli ludzie zbili cenę skóry, która była unormowana, ale o ile się nie mylę, to aktualnie twój archu ma najniższą cenę skóry na serwerze, przeskoczyłeś nawet ceny na wyspie Dragons. Także w temacie normowania cen do jednej, jesteś niestety w tyle, bo wcześniej również byłeś jednym z pierwszych którzy poszli za czyjąś mega tanią krowiarką. A jednocześnie, jednym z pierwszych którzy to zaproponowali, by ją ujednolicić, bodajże we wrześniu zeszłego roku. Taki.... ewenement.

4. Ja rozumiem, że każdy chciałby mieć pieniądze za stanie w miejscu, ale żeby mieć kasę za stanie w miejscu ktoś musi nie stać w miejscu. Zarabiając na skórze przy cenie 7000/1000 zarabiający ma zysk 6900$ dla siebie (przy zakupie 2300 skóry). Produkując swoją trzcinę na 2300 trzciny ma dokładnie tyle samo. Więc unormowanie ceny na poziomie 7000 budzi do życia trzciniarki, ponieważ są równie opłacalne dla posiadacza, bez robienia zarabiarki co zarabianie na skórze u kogoś. A masz to na własny rachunek.

5. Temat walki o to, aby serwer pobudzić do życia, jak część z was tutaj pisze to niestety temat rzeka, w którym robię co mogę, ale nie przeskoczę pewnych barier kontaktu i działań. Co mogę zrobić samodzielnie to staram się zrobić. Wybaczcie, pewnych rzeczy nie przebiję ani wojną, ani pokojem.

A wracając do tematu. Padają fajne propozycje, ale...
Nik0 - ustawienie skóry na zasadzie progów posiadam x, więc wystawiam za x - trzeba by dorzucić jednego moda, którego jedynym zadaniem byłoby posiadanie listy wszystkich krowiarek i codzienne sprawdzanie, czy każda trzyma się progu. Czyli codziennie sprawdzić ile kto ma spawnerów, porównać z progami i jazda dalej. To byłyby kary nigdy się nie kończące i robota bez końca. Pomysł fajny, ale niewykonalny.
Lolek00709 - zgadzam się z tym faktem, ale każdy ruch ceny dowolnego przedmiotu na /warp sklep czy vip czy svip powoduje gigantyczne i nieodwracalne zmiany w ekonomii. Ten błąd został popełniony już przy dodaniu skóry, a jak nie ma nowych edycji, tak nie ma możliwości nagłej i dużej zmiany w sklepie, cenach czy prób unormowania tego na podstawie widzianych błędów i problemów z edycji poprzedniej. Mam nadzieje, że to zrozumiałe co piszę.

Moim prywatnym przemyśleniem idąc za ciosem brutalnych zmian w cenach byłaby likwidacja zarabiarek i wtedy każdy miałby takie farmy i takie zarabiarki na które go "stać" czasowo żeby osobiście ogarnąć. Wtedy każdy ma równe szanse prawda? Ale to chyba zbyt brutalny cios wobec graczy i według mnie niemożliwy do zrealizowania. Chyba, żeby specjalnie pod to napisać skrypt, który uniemożliwia graczom tworzenie sklepów o cenach niższych niż na /warp sklep dla przedmiotów możliwych do zdobywania z farm/zwierząt. Czyli dyń, trzciny, piór, mięs, kaktusów, skóry itd itp. Bez sensu prawda? A jednak jak genialne i równouprawniające rozwiązanie.

Zrozumcie, zmiany które chcielibyśmy wprowadzić na serwerze nie mają na celu ingerowania w obecnie istniejące ceny w sklepach serwera (sklep, skup, vip, svip), czy dorzucenie do gry możliwości zdobycia przedmiotów, które wprowadzą gigantyczne i nieodwracalne zmiany w ekonomii i rozgrywce. Raz jeszcze, ten błąd został popełniony przy dodawaniu skóry, a jeszcze wcześniej przy zaniżaniu ceny przedmiotu o najniższym koszcie budowy i największym dochodzie z racji ilości - KAKTUSÓW. Jedyne co możemy teraz zrobić to zapobiegnięcie pogłębianiu się problemu, bo skutków poprzednich działań nie zmienimy. I to nadal jest tylko w tematyce tego serwera, bez tworzenia nowego serwera czy nowej wersji, bo większość z was jest świadoma jak sprawa wygląda i jak bardzo jest niewykonalna. Stąd założony temat i dyskusja jak zrobić, aby skóra nie rujnowała serwera aż tak radykalnie i dynamicznie.

Dlatego ja podtrzymuję propozycję ze swojej strony, aby ujednolicić cenę skóry, tak aby osoby które się napracowały czerpały dochód w pewnym stopniu ze swojej pracy (zdobycie spawnerów), a jednocześnie nowym graczom opłacało się po wejściu na serwer korzystać z własnych farm i sprzedawać swoje produkty (sprzedawanie przedmiotów z własnej farmy kaktusow, trzciny czy dyń, aby było zbliżone do tego, co taki człowiek zarobi latając na skórze u kogoś).
Spójrzcie na to w taki sposób, że dla mnie osobiście, gdy mam czas biegać ze skórą u kogoś, a mieć swoją trzciniarkę i zarabiać z niej tyle samo i biegać u siebie - biegałbym u siebie. Przecież dzięki temu, afczący tylko dla zarabiarki odpadają z rywalizacji o bogactwo i dużą ilość punktów, bo nikt im nie generuje kasy na koncie Smile
I proszę o kierunkowanie się w dyskusji na temat, a nie ogólną dyskusję o serwerze, ponieważ nie o to jest pytanie. Dziękuję Smile

P.S. Gdybym miał uprawnienia zmiany cen w sklepie, sam osobiście mogłbym oferować zmianę np. ceny na warp sklep za skórę z 1000$ za 100 sztuk na np. 800$ za 100 sztuk i wtedy kombinujcie. Tylko spójrzcie na to tak, że wtedy spada dochód obu stron i ponownie gracze nowi poczują się rażeni piorunem, bo nie są w stanie uzyskać takiego dochodu z żadnego źródła, jak uzyskali gracze którzy zaczęli rok wcześniej i zebrali pokaźne majątki.

P.S.2 Pamietajcie, że serwer który działa na jednej edycji od kilkunastu lat, a jednocześnie trzyma przy sobie graczy, którzy np. tylko afczą ze skórą i wykorzystują kasę zarobioną z tego (Fade wydaje mi się, że jest dobrym przykładem), czy graczy którzy postawili sobie za cel gromadzenie majątku bez większych inwestycji (tomaszek123321 to chyba może być o tobie co?) nie przeskoczy nikt w miesiąc czy pół roku. No chyba że wyłoży gruby realny hajs, co jest bezcelowe, to tylko klocki. Więc zawsze w serwerach bezedycyjnych nowy gracz = poszkodowany na starcie gracz, ale z latwiejszym startem. Bo przecież z zarabiania może pierwszego dnia być stosunkowo bogaty, zaczynając 5 lat temu nie było aż tak łatwo.
______________________________________________________________________________________________

Pomogłem? Daj Rep+

Keep calm or you will be punished.
#20
Terra to nie jest wymysł visusa tylko tak jak napisał "w imieniu administracji" gdzie visus odpowiada z sensem na to wszystko. Cały ten temat sprowadza się do tego by uniknąć pogorszeniu się już w jakimś stopniu popsutej gospodarki na serwerze. To co się stało już się nie odstanie (chodzi o innego typu zarabiarki) ale można chociaż utrzymać aktualną a nie ją psuć. Osobiście odpisał bym podobnie jak visus wyżej więc napiszę tylko że się z nim zgadam.


Skocz do:

Na temat Sky-Block.pl

Serwer z trybem wysp, ktory od 2012 jest zarzadzany przez doroslego wlasciciela. Brak u nas edycji sprawia, ze twoja wyspa az tak nie zniknie!

Oferujemy dostep uzytkownika z wersjami 1.7.x - 1.8.x! Tani sklep www, ogarnieta administracje jak i klimat!

            Przydatne linki

            Linki uzytkownika