Sky-Block.pl Forum

Pełna wersja: [Odrzucono] Zapraszam :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Krótkie pytanie i prośba. Czy cena kaktusów w skupie mogłaby wzrosnąć z 200$ za 100 do 300$ za 100?? Wielu graczy chciało by zarabiać i na kaktusach ale wiadomo jak jest. Może ta zmiana dałaby to, że kaktusy powróciłyby na rynek.

Tak wiem zaraz co niektórzy naskoczą na mnie. Tak wiem, że temat był powtarzany nie raz ale wielu graczy czeka na to aby cena wzrosła.

Czekam na miłe rozpatrzenie sprawy. Pozdrawiam.
Wszystko w porządku, tylko z tego co ja wiem cena kaktusów została obniżona nie bez celowo.

Jasne, dobrze byłoby wrócić do zarabiania na kaktusach, aczkolwiek najbardziej dochodowe aktualnie jest zarabianie na krowach. A żeby nie zaburzyć już i tak zdemolowanej gospodarki tego serwera trzeba by było jednocześnie zaniżyć cenę skóry, żeby mniej więcej utrzymać trend ilości gotówki krążącej na serwerze. To nie taka prosta decyzja. I nie, nie czuj się atakowany.

Po prostu ten serwer i jego gospodarka już i tak leży jak taki mały, biedny, obdarty ze skóry skrawek duszy Voldemorta w Harrym Potterze, po tym gdy Harry zginął i znalazł się na peronie 9 i 3/4 wraz z Dumbledorem. Kojarzysz?

Gdyby chcieć zmienić cenę dowolnego produktu na skupie na wyższą = trzeba by było podnieść ceny produktów w sklepie bądź obniżyć cenę czegoś innego w skupie. Np. w tym przypadku skóry, bo to jedyne z czego możnaby ujmować. A myślę, że to źle wpłynie na nastawienia graczy z racji tego, że nie po to skupowali spawnery, nie po to wysyłali smsy i przelewy (nie każdy, ale skądś te setki spawnerów na serwrze się wzięły). Niestety, według mnie na tą chwilę przy takim ustawieniu serwera bez zmiany całej ekonomii zmiana jednego przedmiotu zrujnuje ją tylko dogłębniej. Niestety.
No dobrze rozumiem, masz rację popieram ją. 

Fakt niektórzy gracze by nie oburzyli, że skóra by staniała, chodź kiedyś krążyły plotki (chyba że to prawda tylko nie weszła w życie, że cena skóra miała się obniżyć a kaktusów podnieść). 



Aczkolwiek są takie dni, że skóra u wszystkich graczy jest wykupiona i gracze nie mają na czym zarabiać bo np. kaktusy się im nie opłacają (nie wszystkim ale zdążają się takie osoby)

Niestety nie kojarzę nie oglądam Harrego Pottera. 

Dobrze wspomniałeś, podnieść ceny produktów. Teraz na serwie szybko kasę się zdobywa więc dlaczego co niektórzy zaniżają ceny np. Becona zawsze chodziły po 20-22k a teraz 17-18k.

Na koniec chce dodać, że jak to jest ciężka decyzja gdyż rozumiem ten fakt, to może łatwiej by było dodać na /warp skup tabliczkę jak jest na /warp vip, że 2k kaktusów sella się jednym klik Smile. Bo specjalnie kupować vipa, svipa aby kaktusy sprzedawać lekko mija się z celem. Może taka tabliczka bardziej zachęci do zarabiania.
Drogi Xsternie pamiętaj, że VIP, SVIP, SPAWNERY = działanie serwera. Rzeczy niedochodowe, a kosztowne w utrzymaniu nigdy nie będą istniały. A ten serwer istnieje dzięki inwestycjom graczy. Gdyby przestali kupować wszystkie rzeczy premium pewnie długo by serwer już nie postał. Tak mi się wydaje. I po to właśnie jest zrobione tak jak jest zrobione. Po drugie, osoby które twierdza, że na kaktusach się nie opłaca po prostu niepoprawnie to kalkulują. Wykaże to na szybko:

Cena 100 skóry = 1000 na skupie
Cena 100 kaktusów = 200 na skupie
Cena 100 trzciny = 300 na skupie

W plecak kupując setkami wchodzi 2300 przedmiotów.

Średnia cena skóry na zarabiarce - 700
Średnia cena trzciny na zarabiarce - 150
Średnia cena kaktusów na zarabiarce - 50? Bo jest też ich trochę "FREE"

Zarobek na plecaku skóry - 6900
Zarobek na plecaku trzciny - 3450
Zarobek na plecaku kaktusów - 3450

To kwoty jakie zarabia korzystający. Właściciel zarabia odpowiednio:

Skóra = 16 100
Trzcina = 3450
Kaktus = 1150
I teraz spójrzmy na koszty budowy poszczególnego zarabiania.

Porządna kaktusiarka, niech ma... 10 000 kaktusów do rośnięcia. Koszt? Lecąc maksymalnie po kosztach...
10k piasku = 100k $
Budulec - netherrack = 4 diaxowe kilofy. Niech nawet kupione - 100k
Oświetlenie - glowstone = kopiąc netherrack można go przynieść wystarczająco, aczkolwiek kaktusom nie jest potrzebne.
Podkład z solid ice żeby sie nie bugowało. Załóżmy, że postawiona jest na szerokości 100, 4 platformy po 7 i jedna po 8. Potem reszta trafia do hopperów. To daje 36 długości, 100 szerokości = 3600 solid ice = 3.6kk
I załóżmy, że wykupowane byłoby codziennie całe i generowało dochód rzędu... 70 skrzynek kaktusów wykupowanych codziennie. Zarobek dla właściciela? 70 * 54 * 64 /100 * 50 = 120 960$
Zwrot kosztów budowy? 31 dni

Liczenie trzciniarki byłoby bardziej czasochłonne i wymienianie co potrzebne, więc założę, że trzciniarka na 15k pistonów będzie kosztowała 15kk i również generowała 70 skrzyń trzciny dziennie. Ponownie - 70 * 54 * 64 / 23 * 362 880$ Zwrot kosztów budowy? 41 dni.

Krowiarka na 100 spawnerów - 152kk. Ilość skóry z 24h afku? 40 skrzyń (spawner liczę po 1.5kk, a te doliczone 2kk to repeatery, redstone, sticky pistony, hoppery itd)
40 * 54 * 64 / 100 * 700 = 967 680

Czas zwrotu inwestycji - 157 dni.

I podsumowując. Faktycznie, mniej graczy idzie zarabiać na kaktusach niż na skórze. Ale z VIP'em czasowo zarobisz więcej na kaktusach niż na skórze bo jest mniej do przebiegnięcia do sklepu i sprzedajesz wszystko 4 kliknięciami, nie jak na skórze 23 kliknięciami. Trzcina generuje taki sam dochód dla zarabiających na niej jak kaktus, ale trzeba się naklikać. I VIP nic nie pomoże.
A skóra to co z tego, że generuje duży dochód? Skoro inwestycja w krowiarkę na 100 spawnerów zwraca się 5 miesięcy? A jak ktoś nie chce podjąć takiej inwestycji na długi czas to wyda na sms. Nadal poniesie duży koszt.

Według mnie skóra jest takim "play to win" bo spawnery są łatwo dostępne na serwerze, jest ich masa, a inwestycja w nie to długoterminowa zabawa. Do własnego przemyślenia, ale według mnie zmienienie tego w taki sposób, aby coś co może mieć każdy małym kosztem (kaktusy) na bardziej opłacalne niż coś tak drogiego w budowie jak krowiarka będzie nie fair wobec osób korzystających z tego i spowoduje duże problemy na serwerze. Większe niż obecne pod względem ekonomicznym, ale ja osobiście jako gracz po zainwestowaniu na 5 miesięcy gotówki w grze ($) wkurzyłbym się gdyby okazało się, że mogłem zainwestować gotówkę na 30 dni ( a po poprawieniu cen na większe na 20 dni) i mieć podobny dochód. Bo nie uwierzę, że gdyby kaktus na skupie stał 300, to cena kaktusa w zarabiarce nie poszłaby w górę do 100/120/150 i zwiększyła dochody z niego. To zamknięte koło.

A edycję i dopasowanie cen skupów i sklepów robi się przed wystartowaniem serwera nie w trakcie jego istnienia. Bo zbudowanie gospodarki na określonym systemie nie może zostac zaburzone, bo można wywołać inflację lub hiperinflację (patrz Sejm Polski) i polityka socjalna tego kraju Smile

Ale dalej w temat nie wnikam, bo to już dyskusja na poziomie ekonomii itd. a po co to komu. A po drugie, za mało wiem by się jej dopuścić.

Pozdrawiam!

(05-18-2020, 09:41)xsternikk napisał(a): [ -> ]No dobrze rozumiem, masz rację popieram ją. 

Fakt niektórzy gracze by nie oburzyli, że skóra by staniała, chodź kiedyś krążyły plotki (chyba że to prawda tylko nie weszła w życie, że cena skóra miała się obniżyć a kaktusów podnieść). 



Aczkolwiek są takie dni, że skóra u wszystkich graczy jest wykupiona i gracze nie mają na czym zarabiać bo np. kaktusy się im nie opłacają (nie wszystkim ale zdążają się takie osoby)

Niestety nie kojarzę nie oglądam Harrego Pottera. 

Dobrze wspomniałeś, podnieść ceny produktów. Teraz na serwie szybko kasę się zdobywa więc dlaczego co niektórzy zaniżają ceny np. Becona zawsze chodziły po 20-22k a teraz 17-18k.

Na koniec chce dodać, że jak to jest ciężka decyzja gdyż rozumiem ten fakt, to może łatwiej by było dodać na /warp skup tabliczkę jak jest na /warp vip, że 2k kaktusów sella się jednym klik Smile. Bo specjalnie kupować vipa, svipa aby kaktusy sprzedawać lekko mija się z celem. Może taka tabliczka bardziej zachęci do zarabiania.
A co do "plotek" to zostały celowo rozpuszczone dla zabawy, fajna była reakcja graczy, że nagle konta z kaktusiarkami chodziły za grube miliony haha... a było to wywołane cenami skóry, którą przez chwilę czerniutki ze sporą krowiarką wygenerował na "FREE" i przebijałeś się Ty, SzymeGG, Fade, Myszak i kilka innych osób (wasze nicki zapamiętałem, więc wymieniam dla przykładu) promocjami na skórze i zbiliście ją wszyscy razem z 7k/1000 do 3k-4k/1000 w dniach promocji. Po tym było walne zgromadzenie serwera i teraz prawie jednomyślnie na zarabiarkach skóry cena ustaliła się w okolicach 7k/1000. Takie poczynania gdyby się powtórzyły mogłyby calkiem zrujnować zarabiarki i graczy którzy w nie zainwestowali.
Dziękuję, że to tak ładnie i dobrze rozpisałeś może Ci co myślą inaczej o kaktusach teraz spojrzą na to z dobrej strony i przemyślą to wszystko.

Tak tak o tym każdy wie serwer żyje z VIP SVIP SPAWNERY. Inaczej serwer prawdopodobnie by padł.

Potwierdzam również to, że mając VIPA na kaktusach się więcej zarobi niż na skórce tyla są tacy co do tej pory nie wiedzą, że w sklepie VIP jest taka tabliczka. Fakt w krowiarke jest duża inwestycja ale jak wpomniałeś, że jeśli ktoś chce bardzo krowiarke to tylko sms lub stronka i 1 dnia ma krowiarke.
(05-18-2020, 12:05)xsternikk napisał(a): [ -> ]Dziękuję, że to tak ładnie i dobrze rozpisałeś może Ci co myślą inaczej o kaktusach teraz spojrzą na to z dobrej strony i przemyślą to wszystko.

Tak tak o tym każdy wie serwer żyje z VIP SVIP SPAWNERY. Inaczej serwer prawdopodobnie by padł.

Potwierdzam również to, że mając VIPA na kaktusach się więcej zarobi niż na skórce tyla są tacy co do tej pory nie wiedzą, że w sklepie VIP jest taka tabliczka. Fakt w krowiarke jest duża inwestycja ale jak wpomniałeś, że jeśli ktoś chce bardzo krowiarke to tylko sms lub stronka i 1 dnia ma krowiarke.

Bez przesady z tym jednym dniem. Pamiętaj, że średnia wieku społeczeństwa minecraft na 100% nie przekracza 13-14 lat. Taki gracz niepostrzeżenie nie zrobi wpłaty na serwer na 450zł żeby miec krowiarkę na 100 spawnerów. A gracze z największymi krowiarkami pobudowali je z funduszy writualnych serwera. Wszystkie duże krowiarki które znam tak powstały. Nikt nie wpakuje tak dużej kasy w serwer. Chyba że jest Zdzichem i kupuje spawnery na sprzedaż, albo czerniutkim który wydawał 1/4 wypłaty na serwer. Ale to są jednostki. Raczej przeważają gracze którzy sami coś osiągnęli i tacy na dłużej pozostają. Smile Temat zamykam jako rozwiązany.