!Rejestracja Zamknieta!
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Odrzucono] Gracz a stan farm - polepszenie
#1
Nie do końca rozumiem, dlaczego aktualnie na serwerze jest tak, że tylko w miejscu gdzie stoimy, funkcjonują nasze uprawy/farmy. Chciałbym, aby było to zmienione, bo wychodzi na to, że osoba z kilkoma farmami musi w tych kilku miejscach postawić multikonta, żeby to w ogóle funkcjonowało. Chcę, aby było to zmienione i aby farmy w każdym miejscu działały, gdy gracz jest na wyspie(BEZ MULTIKONT  !!)
Dopowiem, że nie każdy ma na tyle sprawny komputer, żeby odpalać kolejne launchery.
Rozumiem, że te multikonta mogą niejako stanowić podbicie ilości graczy serwera - jednak czy warto?
Huh
#2
Nie, to akurat bledne streszczenie.

Pamietam czasy, kiedy nie bylo ograniczenia: NIE DALO SIE GRAC.
Po to zostaly dane te ograniczenia renderingu, zeby jak najmiej obciazyc graczy. To nie jest stuczne "zawyzanie liczby graczy".
Serwer od samego poczatku zezwalal na multikonta.

Sa inne mozliwosc zamiast uruchamiac kilkanascie launcherow... Cos slyszales na temat "console minecraft" tylko ze tylko dla pc? Takie cos jak na telefonie? Wlasnie, ledwo co obciaza pc a mozna sie z innymi komunikowac.
[Obrazek: why.png]
#3
Ale co to zmienia, ten limit? Bo gracz i tak odpali sobie multikotna i ta wyspa i tak będzie funkcjonowała. Wiec w tym przypadku to ograniczenie nie ma sensu.

Nie lepiej postawić samo ograniczenie jakim jest brak funkcjonowania wyspy bez zalogowanego właściciela? Bo tak jak mówię, gracze tak czy siak na dzień dzisiejszy maja swoje wyspy w pełni funkcjonalne, gdy odpalają Mk.
Nie rozumiem dlaczego ja, jako gracz mam się dwoić i troić, żeby moja wyspa normalnie funkcjonowała jak na innych serwerach, a właściciel nie może tego w prosty sposób załatwić.
#4
A kim ty jesteś ze serwer ma funkcjonować w taki sposób jak napiszesz, nikt inny nie narzeka. Nie pasuje, to tak jak napisałeś są inne serwery Wink
#5
(03-20-2019, 17:45)Dayen napisał(a): A kim ty jesteś ze serwer ma funkcjonować w taki sposób jak napiszesz, nikt inny nie narzeka. Nie pasuje, to tak jak napisałeś są inne serwery Wink

Jestem graczem, a serwer to gracze, bo to oni go stanowią. Nikt nie narzeka, bo mniej niż 10% graczy w ogóle odwiedza forum. To dział propozycji i ja składam taką propozycję, NIC NIE NARZUCAJĄC.
Owiewasz hipokryzją mówiąc, że ja coś komuś narzucam, jednocześnie samemu przekazując mi informację, że tam są drzwi. 


Rozumiem, że tobie taki stan pasuje? Że się narobisz na tej wyspie, a jej owoców nawet nie możesz zebrać?
Proszę o bardziej merytoryczne wypowiedzi  Smile
#6
Dlatego ja zamiast odpalać multikont używam tej console co SandwichBM pisał i mam odpalone jeden mulciak na jedną wyspę ponieważ ja ribie farmy blisko siebie aby jeden afk wystarczał do objęcia całej/całych farm i mi jakos to ograniczenie nie przeszkadza jak i wiekoszsci graczy pewnie
      Pomogłem? Zostaw Rep+
     
                          Pozdrawiam  Heart Fade  Heart
#7
10% używa forum? Ponad połowa.
Kiedyś nie było multikont I dawali radę. A z tego co się orientuje nie masz żadnej farmy na wyspie. Dużo graczy posiada kilkanaście farm i nie składają takich propozycji, bo to nie jest potrzebne Wink
#8
"bo mniej niż 10% graczy w ogóle odwiedza forum." Blednie,, duzo patrzy bo patrzylem na traffi i aktywnosc forum. (nie doliczajac botow itd)
[Obrazek: why.png]
#9
Poniżej przedstawiam statystyki z forum:

Cytat:Użytkowników: 438

Cytat:Użytkowników, którzy coś napisali: 43.61%

Cytat:Użytkowników dziennie: 1.62

Faktycznie, na forum przebywa dużo GOŚCI - kont niezarejestrowanych, to ja nawet tych ludzi nie będę brał pod uwagę, bo oni nie chcą brać udziału w życiu serwera.
Mniej niż połowa ZAREJESTROWANYCH gdziekolwiek się wypowiedziała.
Trudno o zmiany, jak oni pewnie wchodzą tylko spojrzeć czy jest rekrutacja na helpera, albo wchodzą po prostu z głównej. Jeśli opiekun forum posiada dokładne statystki to może się nimi podzielić.
@Dayen
Mówisz, że kiedyś ludzie dawali radę bez multikont jak były zakazane, zaś Sandwich pisze o tym, że kiedyś nie było w ogóle takiego limitu co do chunku. No więc nie wiem jak pojmujecie kiedyś, jak to ustanawiacie na osi czasu, toteż nie mam jak na to odpowiedzieć  Tongue
Nie mam zbyt wiele farm. Jestem nowym graczem, bo gram tu dopiero tydzień. Mam dwie farmy - kaktusiarkę i mini krowiarkę i już jestem w stanie zauważyć problem, który można łatwo zlikwidować.
Takie kopać ziemię za pomocą łopaty, czy rękoma? Po co sobie utrudniać życie wprowadzając bezsensowny limit, który gracze chcąc i tak złamią!
#10
"Uzytkownikow dziennie", na jakiej bazie to obliczyles?

Kiedys nie bylo, jesli sie nie myle limitu Chunku, ale zostalo zmiejszone przez duza ilosc graczy kiedys, ale tak serwer nie wyrabia przez swoje lata co nazbieral. Ile myslisz ma plik swiata GB?

Wlasnie.


Jesli nie masz nic sensownego do powiedzienia i do tego mowiac mi swoimi "przeudo" wyliczeniami (Jestes monitoringiem 24/7?) Seryjnie, nawet gracze ktorzy kont nie tworza patrza na forum (tak mi pokazuja logi apache).

Zamykam.
[Obrazek: why.png]


Skocz do:

Na temat Sky-Block.pl

Serwer z trybem wysp, ktory od 2012 jest zarzadzany przez doroslego wlasciciela. Brak u nas edycji sprawia, ze twoja wyspa az tak nie zniknie!

Oferujemy dostep uzytkownika z wersjami 1.7.x - 1.8.x! Tani sklep www, ogarnieta administracje jak i klimat!

            Przydatne linki

            Linki uzytkownika