!Rejestracja Zamknieta!
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Odrzucono] Nowe pkt wyspy
#1
Jako wieloletni gracz tego serwera grający tu już na trzech kontach (TomekZZiomek około 110 k pkt, Poshii około 300 k pkt i DumnyUhowiak obecnie 220k pkt wcześnie 760k pkt) wnoszę o zmienienie wartości punktowych bloków tak jak w pomyśle orkwicha cena odpowiada punktom. Ostatnie zmiany spowodowały że moja wyspa bardzo ucierpiała. Nie ukrywam że grałem głównie pod pkt. Po przeanalizowaniu nowej punktacji można dojść do jednego wniosku. Nasze budowlę muszą składać się z materiałów takie jak diamenty, złoto, kwarc. Będzie psuć to estetykę całego serwera bo wyspy z tych materiałów wyglądają jak wybudowane przez przedszkolaków. Zabrało to także satysfakcje z posiadanych punktów i wiele godzin spędzonych na serwerze a także wiele pieniędzy poszło w błoto. Nowy system jest nie przemyślany psuję rozgrywkę nowym jak i starym graczom. Zapraszam do dyskusji i wymienianiu się argumentami za i przeciw.
#2
Jestem za. Z 1.2kk pkt mam 250k nie grając pod pkt. Przez to odechciewa się grać.
[Obrazek: WokeDoge.gif]
#3
Wydaje mi się że usunięcie rankingu jest rzeczą bardziej sensowną niż ta zmiana. Zmiana niczego nie naprawiła, po prostu zdeklasował dobre bloki bezpodstwnie, a kilka bloków stało się dużo bardziej opĺacalne niż inne. Sensowny przelicznik zaproponowałem w moim poprzednim poście https://forum.sky-block.pl/showthread.php?tid=283 , używając go zachowałby się większy balans, a punkty każdego bloku można byłoby wygodnie określić. Myślę, że administracja mogłaby jedynie mieć z obliczeniami, ale do tego można napisać prosty program. Dobra tam i tak mam bana xD elo
#4
Zgadzam się z twoim pomysłem jest bardzo fajny i dobra by była taka punktacja
      Pomogłem? Zostaw Rep+
     
                          Pozdrawiam  Heart Fade  Heart
#5
Właśnie że nie ta propozycja orkwicha jest bardzo sensowna
      Pomogłem? Zostaw Rep+
     
                          Pozdrawiam  Heart Fade  Heart
#6
(01-23-2019, 15:09)Cyjanek żelaza napisał(a): Wydaje mi się że usunięcie rankingu jest rzeczą bardziej sensowną niż ta zmiana. Zmiana niczego nie naprawiła, po prostu zdeklasował dobre bloki bezpodstwnie, a kilka bloków stało się dużo bardziej opĺacalne niż inne. Sensowny przelicznik zaproponowałem w moim poprzednim poście https://forum.sky-block.pl/showthread.php?tid=283 , używając go zachowałby się większy balans, a punkty każdego bloku można byłoby wygodnie określić. Myślę, że administracja mogłaby jedynie mieć z obliczeniami, ale do tego można napisać prosty program. Dobra tam i tak mam bana xD elo

"Zdeklasował dobre blocki bezpodstawnie"       ?????
Masz na myśli lapis, glowestone, czerwony piasek, szło itp. Które były za dobre ponieważ były tanie i dawały dużo punktów.

Ranking punktów jest stworzony na podstawie cen które są na rynku w większości, więc nie wiem w czym jest problem. Chcesz budować ładnie wybierasz blocki które uważasz za ładne - Chcesz budować pod ranking wybierasz blocki które dają dużo punktów.

Wracając do usunięcia rankingu, to się nie stanie bo serwer by tylko na tym ucierpiał.
#7
W tym momencie bardziej sensowną rzeczą jest usunięcie rankingu niż ta okropna punktacja. Nikt nawet nie zadał sobie trudu by przeliczyć pkt na $ po cenie rynkowej (bruk, drewno za minimalną bo można samemu to zrobić a np gąbka podzielić cenę przez pkt). Czy jest jedyny kto jest into matematyka. Wszystkie bloki powinny być sobie równe a nie faworyzowane. Po przeczytaniu posta orkwicha jego pomysł jest najbardziej sensowny. Administracja nie widzi jak wiele osób ucierpiało bo przykładowa sytuacja dwóch graczy ma X pieniędzy i buduję z nich 2 wyspy mające po Y punktów. Jednakże administracja wpada na genialny pomysł przypisania losowych wartości do bloków (nie wierzę że ktoś nad tym dłużej myślał) i gracz pierwszy ma Z pktów bloków a drugi 3 Z pkt bloków ( mógłby i mieć 5 Z ten nowa puktacja jest chora). Edytuję post i wnoszę o zmianę pkt tak jak w pomyśle orkiwcha. W tym momencie zabrano mi masę czasu i trochę pieniędzy nie mówiąc o innych graczach dużo lepszych odemnie którym nowa pktacja zniszczyła miejsce w rankingu i są daleko w tyle za ludźmi którzy dopiero co wszedli na serwer.

Śmieszą mnie osoby piszące że nowy pkt są na podstawie ceny rynkowej jutro postaram się dokonać szczegółowej analizy nowej punktacji
#8
Ta orkwicha jest bardziej dokładna
      Pomogłem? Zostaw Rep+
     
                          Pozdrawiam  Heart Fade  Heart
#9
Ale jakby dokładniej obliczyć to by było fajnie
      Pomogłem? Zostaw Rep+
     
                          Pozdrawiam  Heart Fade  Heart
#10
Tak ale mi chodzi co do wartości bloków no wtedy by było bardzo równo że 1 pkt to 60$ i każdy blok by dawał odpowiednią ilość punktów
      Pomogłem? Zostaw Rep+
     
                          Pozdrawiam  Heart Fade  Heart


Skocz do:

Na temat Sky-Block.pl

Serwer z trybem wysp, ktory od 2012 jest zarzadzany przez doroslego wlasciciela. Brak u nas edycji sprawia, ze twoja wyspa az tak nie zniknie!

Oferujemy dostep uzytkownika z wersjami 1.7.x - 1.8.x! Tani sklep www, ogarnieta administracje jak i klimat!

            Przydatne linki

            Linki uzytkownika